пијалак со шејк

Брз нискокалоричен пијалак со шејк од ванила и нескафе

Нашите пријатели од SlimLine-Club и овој пат ни предлагаат интересен рецепт за брз нискокалоричен пијалак со шејк од ванила и нескафе кој може да го искористите за појадок.

Како се замислувате себеси во новата сезона? Можеби полесни, поздрави и поубави.

нискокалоричен пијалак

Пред да направите било каков нездрав избор на храна размислете дали се пронаоѓате во следните нешта:

 • Не ви одговара вашата облека
 • Се чувствувате исцрпено
 • Вашата кожа нема сјај
 • Немате доволно енергија
 • Сакате да бидете убави
 • Си префрлувате на себеси дека сте јаделе
 • Сакате да вежбате повеќе
 • Потребна ви е промена.

Ние имаме совршен заменски нискокалоричен оброк кој ќе ги исполни сите горенаведени желби. Богат е со протеини, минерали, растителни влакна и витамини кои го хранат телото со енергија и живост. Го забрзуваат метаболизмот и го поддржуваат слабеењето. Одличен е за луѓе кои водат брз живот, немаат доволно време да подготвуваат храна, а сакаат да се хранат здраво.

SLC Meal Replacement е совршена алтернатива за контролиран оброк кој може да се консумира како доручек, ручек или вечера. Дава ситост и го намалува апетитот.

Подготвивме за вас рецепт кој се прави за само 5 минути и може да го понесете со себе каде и да одите, а содржи само 202 калории.

Состојки:

 • 20 гр SLC Meal Replacement од ванила
 • 100 мл полумасно млеко (со 1,5% на млечна маст)
 • 100 мл вода
 • 5 гр инстант кафе.

Подготовка:

 1. Во шејкер или блендер ставете ги сите состојки.
 2. Измешајте добро за време од минута до две, додека се добие хомогена смеса. Готовиот пијалак со шејк од ванила турете го во чаша за смуди и уживајте. На здравје!

Но, тоа не е се! SlimLine Club имаат акција со која може да си порачате SLC Meal Replacement Vanilla + Slim Line Coffee, со 30% попуст. Со помош на овој пакет можете да постигнете максимални резултати во слабеењето. Отворете тука за да ја видите понудата или да нарачате, или јавете се на телефоните 078215929 и 02 270 0028.

*Комерцијален рецепт

Сподели: