новогодишен подарок

Како да изберете новогодишен подарок за најблиските?

Дали сакате да добивате подароци? – И, дали подарувате!? Празниците кои доаѓаат се супер можност да го подобрите расположението и да уживате во празничната магија. Купувањето на подароци треба да ви причинува задоволство, иако секогаш се јавува дилема што да им купите на најблиските за посебно да ги израдувате. Малку разгледувавме и сега споделуваме со вас неколку корисни совети кои ќе ви помогнат при изборот на новогодишен поклон за најблиските. 

Сте запаметиле нечија желба низ разговор? Ова е можност да ја реализирате

При изборот на најдобар подарок може да ви помогне претходен разговор со најблиските. Дали тие ви кажале дека има нешто што им се допаѓа, а не си го купиле? Дали тоа е квалитетна маска за чистење на лицето, или пак некој производ за подмладување? Ако е така, изберете Black & White Bundle и воопшто нема да погрешите. Пакетот содржи црна маска против митесери и колагенска маска. Црната маска создава уникатен пилинг ефект и дава моќни резултати на детоксикација, прочистување и осветлување на кожата. Додека пак, SLC PureSkin Multi peptide Mask е револуционерната антиеиџ маска со серум наменет за бришење на знаците стареење. Сигурни сме дека тоа би бил идеален подарок за вашите најблиски, а како бонус плус, може да го купите по новогодишна акциска цена.

новогодишен подарок

Проценете ги интересите на најблиските

Ако знаете кои се интересите, желбите и афинитетите на вашите сакани, лесно ќе може да одберете подарок. А кога станува збор за жените, сигурно сите би се израдувале на квалитетна маскара и серум за трепки. Ви го препорачуваме Eyelash Bundle – комбинацијата на овие производи тројно ја зголемува должината, густината и дебелината на трепките, давајќи им тродимензионален ефект и поголем волумен. SLC Eyelash Enhancer – серумот за трепки e специјална формула која овозможува зголемување на должината и дебелината на трепките. SLC 3D Eyelash маскарата е најдобра водоотпорна маскара која вашите трепки ги прави погусти и подолги и ви дава романтичен и заводлив изглед. Ова маскара има долготраен ефект кој ќе ве импресионира. Па, така воопшто нема да погрешите.

Подарете нешто корисно

При изборот на подарок, обрнете внимание на работите кои секогаш се потребни. На својата пријателка која води грижа и го негува телото можете да и подарите Beauty Body Bundle – сет за убаво тело (антицелулитен крем, лепенки за стомак и есенцијално ароматично масло). Овој сет содржи SLC Belly Patch – фластер кој содржи медицински магнет и билни екстракти. Наменет е за намалување на обемот на половината и го помага при губење на килограмите. За вашата баба изберете топли влечки или вкусни колачиња, а за партнерот – стилски џемпер или зимски шал.

Рекалаксирајте се и подгответе се за подарувања!

Завршивте со купувањето на подароци? Време е да се релаксирате со Spa Bundle (SLC Detox Patch, SLC Belly Patch и SLC Essential Oil). SLC Detox Patch придонесуваат за целосно елиминирање на токсините од телото. Додека спиете, овие фластери успешно ги отстрануваат токсините и тешките метали од телото, го намалуваат интензитетот на болки во телото, го штитат имунолошкиот систем, ја подобруваат циркулацијата во крвта, ги намалуваат отоците, придонесуваат во чистење на лимфниот систем и го подобруваат квалитетот на сон. Така ќе ги дочекате празниците среќни и весели, полни со енергија и спремни за подарувања!

Ви предлагаме да прочитате: Како и за што се користат есенцијалните масла?

*Комерцијален текст

Сподели: