Кафето како вкусен пијалак за одржување на витката линија 1

Кафето може да биде вкусен пијалак за одржување на витката линија

Дали знаете дека и кафето може да биде вкусен пијалак за одржување на витката линија? Посебно може да користи кога е во добра комбинација со други состојки.

Сакавме да дознаеме повеќе за влијаението на кафето врз слабеењето и намалувањето на мастите во телото, па на блогот на нашите пријатели од SlimLine club наидовме и на интересна содржина и полна со информации. Доколку сте љубител на кафе, веројатно ќе сакате да го пробате нивното вкусно кафе, за кои многу корисници велат дека има магично дејство. Во составот го има најдоброто кафе Арабика искомбинирано со екстрактот од горчлив портокал, кој е состојка за побрзо сигнализирање за ситост, како и гарсинија која е главна состојка за регулирање на тежината и е одличен антиоксиданс.

Slim Line Coffee стана замена за сите други видови кафиња при процесот на регулирање на тежината. Кофеинот во кафето помага за да имаш подобра концентрација, будност, внимание и меморија, а на долгорочен план го заштитува организмот така што помага против намалување на когнитивните способности. Всушност, тоа може да помогне да се задржи здравата телесна тежина и да го подобри целокупното здравје, затоа што ја заштитува слузницата на желудникот и го зајакнува имунолошки систем.

Еве што ни кажа Соња Велковска за Slim Line Coffee „Го пијам Слим Лајн кафето кое има убав мирис вкус и арома за да си ја одржувам витката линија. ”

Кафето како вкусен пијалак за одржување на витката линија 2

Она што сите сакаме да знаеме е повеќе информации за активните состојки

Кафето Арабика искомбинирано со екстрактот од горчлив портокал помага за здраво и ефикасно регулирање на телесната тежина. Екстрактите од кората на горчливиот портокал содржат хемиски соединенија: синефрин и октопамин, кои ефективно го забрзуваат метаболизмот и го намалуваат апетитот. Претставува добар стимулатор на централниот нервен систем, а кофеинот го забрзува метаболизмот, со што се намалуваат масните наслаги во телото и се зголемуваат физичките перформанси.

Главната состојка која помага во регулирање на тежината  е гарсинија, која што и самиот Доктор Оз во една емисија ја нарече топач на сало. Ова растение е тајната природна состојка која луѓето неуморно ја барале со години и несомнено помага во отстранувањето на вишокот килограми. Гарсинија според експертите за здравје го намалува апетитот, а со тоа се спречува и прекумерното внесување на храна. Лушпата на плодовите е богата со хидроцитрична киселина и активна компонента гарцинол, а исто така има и голема концентрација на антиоксиданси, кои се помагачи на здравјето и се борат против слободните радикали – нуспродуктите на метаболизмот. Така, преку согорување на мастите и штедење на искористувањето на јаглехидратите при состојба на мирување или физичка активност, се спречува наталожувањето на масти.

Нашите пријатели ни кажаа дека може да имаме идеална тежина со истовремени повеќе придобивки од ова растение. Всушност, гарсинијата може да ти помогне да ја задржиш здравата телесна тежина и да ти го подобри целокупното здравје, затоа што ја заштитува слузницата на желудникот и го зајакнува имунолошки систем. Повеќе за користа од кафето може да прочитате ако кликнете тука.

А, само оваа недела, нашите пријатели од SlimLine club имаат голема акција на Slim Line Coffee кое доаѓа како гратис подарок ако ги купите SLC Advance капсулиСамо сега од 20.02 до 05.03.2017 може да ги имате двата производи за одлична исплатлива цена од 898 денари! Вреди да се искористи, за повеќе информации и нарачки кликнете тука или јавете се на 078 215 929.

*Комерцијален текст.

Ви препорачуваме да прочитате: 5 совети за слабеење кои мора да се почитуваат.

Сподели: