неделна акција маска и акаи

Комбинација од 2 производи со кои ќе се почувствувате посреќни, поубави, помлади и позадоволни

Започни поздрав животен стил, користејќи квалитетни производи за виткост и убавина. Комбинација од 2 производи со кои ќе се почувствувате посреќни, поубави, помлади и позадоволни. 

SLC PureSkin® Multi peptide Mask

Сите сакаме да имаме убаво, младо и негувано лице на кое ќе ни завидат сите. Но, многу често не се грижиме доволно за нашата убавина и не ја третираме правилно кожата. Откако ќе се појават првите бори, стануваме тажни и лути. Често мислиме дека борите се последица на природен процес на старење со кои никако не можеме да се избориме. Сето тоа не прави да се чуствуваме беспомошно. Меѓутоа, што ако ви кажеме дека грешите, дека е можно да пак имате убава и подмладена кожа? Ние смисливме решение за вас, а тоа е SLC PureSkin® Multi peptide Mask.
Производ кој што е научно најнапреден во технологијата за нега на кожа. Значително ја измазнува површината на кожата и и визуелно.

производи

Револуционерната антиеиџ маска за нега на лице SLC PureSkin® Multi peptide Mask содржи мултипептиди и Hydrolyzed Sclerotium Gum, комбинирани со мигдалична киселина и растворлив витамин Е. Оваа маска за убавина е формулирана така да ги избрише знаците на оштетување на кожата од старење и помага да се обнови и да се добие младалачки тен.

Предности:

 • Значајно ја измазнува површината на кожата
 • Визуелно ги намалува брчките на лицето
 • Ја обновува и ја враќа младалачката виталност на кожата
 • Го ревитализира природниот сјај на кожата
 • Помага да се регенерира ткивото на клетките.

Начин на употреба:

 1. Внимателно исчистите го лицето со тоник за чистење.
 2. Маската е сo два слоја, првиот слој поставете го на лицето, а задниот слој отфрлите го. Со прстите нежно притиснете ја маската за да се постави и вклопи на лицето, прилагодувајќи ја на очите, носот и устата.
 3. Релаксирајте се 15-20 минути со маската на лицето.
 4. Извадите ја маската на лицето со отфрлање.

Откако ќе ја отстраните маската останатиот серум масирајте го на вратот и рацете. Нема потреба да се измиете.

Совет плус: Користете ја маската еднаш неделно, или онолку често колку што сакате, како редовен дел од вашиот ритуал за нега за кожата. Користете ја веднаш по отварањето.

Slimline Acai Berry

Имате вишок килограми, а вашата кожа не е веќе затегната, чиста и сјајна? Не губете самодоворба, специјално дизајнирани Slimline Acai Berry капсули се право решение за вас. Доколку сте спремни и одлучни тоа брзо да се случи, доколку Ви се смачи од брзи диети кои не даваат долгорочни резултати, или доколку волјата Ви е мала, ама желбата голема, пијте ги нашите Slimline Acai Berry капсули за да додете до посакуваната фигура. Овој производ е додаток на исхрана, на природна база и е наменет е за намалување и одржување на телесната тежина во рамките на физиолошките граници со помош на правилна исхрана и редовна физичка активност.

Со помош на овие капсули можете да постигнете максимални разултати во слабењето.

Активните состојки на овој производ придонесуваат во:

 • спречување на оксидацијата
 • одржување на нормална концентрација на LDL-холестеролот во крвта
 • намалување на цревниот транзит
 • одржување или постигнување на нормална телесна тежина
 • зголемување на бета-оксидација на масни киселини, што доведува до намалување на масата на телесните масти и одржување на нормална концентрација на гликоза во крвта
 • согорување на мастите и регулирање на метаболизмот на масти
 • анти-оксидативно дејство
 • намалување на апетитот
 • обезбедување на хранливи материи за секоја клетка во човечкиот организам
 • регулирање на крвен притисок
 • правилно работење на срцето
 • овозможување на добар и квалитетен сон
 • детоксикација на телото
 • зајакнување на имунолошкиот систем
 • подобрување на меморија и концентрација
 • зачувувањето на здрава кожа и спречување на нејзиното старење.

Начин на употреба:
Препорачана дневна доза е една капсула со 350-500 мл вода после нискокалоричен оброк.

Искористете ја неделната акција од 06.02 до 12.02.2017 год., и порачајте ги овие два производи со 59% попуст за само 438 денари. За повеќе информации и нарачки, посетете ја веб продавницата на SlimLine Club или јавете се на 078/ 215 929.

*Комерцијален текст

Сподели: