Руски рецепт за каша која помага при проширени вени 1

Руски рецепт за каша за проширени вени

Потребни се само 2 намирници да им помогнат на луѓето кои патат од болни и проширени вени. Руската алтернативна медицина е една од докажаните, па ние споделуваме она што дознавме дека помогнало на многумина. Во продолжение ќе можете да го погледнете рускиот рецепт за каша која помага при проширени вени, а доколку мислите дека ќе биде добро за вашето здравје и да го примените.

Сите кои имаат посериозни проблеми, советуваме во секој да се консултираат со лекар. За оваа каша е познато дека ги раствора згрутчувањата на крвта и се препорачува да ја применуваат сите кои имаат проширени вени или воспалени површински вени.

Руски рецепт за каша која помага при проширени вени 2

Потребно ви е:

Подготовка и начин на употреба:

  1. Лукот излупете го и ставете го во блендер за добро да се иситни.
  2. Лимоните измијте ги убаво и исечете ги на парчиња, заедно со се кората. Додајте ги и нив во блендерот, па се заедно блендирајте.
  3. Добро измешаната смеса турете ја во стаклена тегла, но теглата не ја затворајте со капак, туку покријте ја со газа. Од мешавината, заедно со чаша топла вода, пијте по 1 лажица дневно.

Чувајте го природниот лек во фрижидер и консумирајте го редовно, а напоменуваме пред употреба, задолжително консултирајте се со вашиот лекар.

Ви препорачуваме да прочитате: Лековит рецепт за проширени вени.

Сподели: