посни пиварки со ореви

Лесен рецепт за посни пиварки со ореви

„Овие се колачи кои никогаш нема да ви досадат! Крцкави и со полн јаткаст вкус од ореви, совршени за со утринското кафе! Рецептов за посни пиварки со ореви го подготвува мајка ми со години и ми е меѓу омилените за суви колачи, па со радост го споделувам со сите вас!“ –  споделува со нас Катерина од нашиот тим.

Посни попарени полжавчиња 1

Посни попарени полжавчиња

Имаат интересен изглед и препознатлив шарм кој го обожаваат сите генерации. Посните попарени полжавчиња се одлични колачи кои се вклопуваат за почестување на пријателите како прилог со кафето, за десерт после убав ручек, вечера или за едноставно засладување на нашите најсакани малечки.