Баклава со ф`стаци 1

Баклава со ф`стаци

Баклавата е еден од омилените десерти на нашите простори и ја има во разни варијанти за приготвување, а овој рецепт за баклава со ф`стаци е нашата испробана добитна комбинација за сензационално задоволство.

Рецепт за домашно трилече

Ретко кој не слушнал и кој не го пробал овој сочен и превкусен десерт! Има повеќе локали каде може да пробате, но често желбата да се проба истиот вкус дома е неодолива, па повелете еден испробан рецепт за домашно трилече по предлог на Невена.

раванија-со-лешници

Раванија со лешници

Време е за парче сладок десерт со брза подготовка. Оваа сочна раванија со лешници е малку понов вкус за нашите простори, но токму поради поинаквиот вкус многу ќе им се допадне на гостите и пријателите. Сочност и вкус на лешници, вредни за секоја калорија!