Знаете ли дека додека уживате во пиењето кафе, може да го губите вишокот на килограми 1

Знаете ли дека додека уживате во пиењето кафе, може да го губите вишокот на килограми?

Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми. Дознајте како да постигнете и како да ја одржите идеалната тежина со овој омилен напиток. Во својот состав Slim Line кафето го содржи најдоброто Арабика кафе, така што во процесот на слабеење ќе го консумирате највкусното кафе. Многу купувачи и членови на Slim Line Club-от секојдневно конзумираат големи количини на различни видови на кафе, но само Slim Line кафето е одлична замена за сите видови на кафе доколку сакате да си помогнете во регулирањето на тежината на овој начин.

Може да ве интересира: Диета со тиквички – ослабете и исчистете го организмот од токсините.

Slim Line Coffee 2

Специјално дизајнираното Slim Line Coffee придонесува за:

  • Намалување на телесната тежина
  • Намалување на апетитот
  • Зголемување на будноста и вниманието
  • Забрзување на метаболизмот
  • Ја зголемува енергијата
  • Ја зголемува оксидацијата на мастите.

Природните состојки на Slim Line кафето не само што ќе ви помогнат да постигнете максимални ефекти, туку и ќе ја подобрат работата на когнитивниот систем, како и ќе го забрзаат топењето на вишокот маснотии без строги диети и вежби. Значи без многу напори, ќе ја намали и одржите телесната тежина.

Slim Line кафето е идеално за намалување на тежината и апетитот, во облик на инстант прав. Овој производ содржи екстракти од билки и кафе арабика. Екстрактите од билките содржат метаболити: тирамин (N-metil-tyramin), октопамин и синефрин, супстанци кои се хемиски слични на епинефринот и имаат влијание врз адренергичките рецептори, кои го намалуваат апетитот и го забруваат метаболизмот до таа точка што телото самото ќе почне да ги согорува калориите, што доведува до намалување на наталожените масни наслаги. Термогениот ефект и согорувањето на калориите се јавуваат како последица на стимулирање на липолизата во телото, која нема никакви несакани ефекти на централниот нервен и на кардиоваскуларниот систем.

Препорачана дневна доза и начин на употреба

Еднаш дневно по една ќесичка после оброк. Една ќесичка се става во топла вода, но не од 100°C, а потоа се конзумира на вообичаен начин. на здравје!

Ви препорачуваме да прочитате: Кафето може да биде вкусен пијалак за одржување на витката линија.

Сподели: