есенцијални масла

Како и за што се користат есенцијалните масла?

Дали сте под стрес и барате начин да се релаксирате? Препуштете се на ароматеријата. Ароматерапијата е форма на алтернативна медицина која ги користи растенијата како материјали. Од нив се добиваат етерични или есенцијални масла и други ароматични соединенија.

Во последно време, есенцијалните масла стануваат сѐ попоуларни и тоа со право! Примената на ароматерапијата во вашето секојдневие ќе ви го подобри здравјето, убавината и психичката состојба. Таа може да го намали стресот, да ја отстрани депресијата и несигурноста, да го подобри сонот и да ве исполни со енергија. За таа цел ве запознаваме со 6 SLC есенцијални масла кои се достапни кај нас и може да ви помогнат за освежување, релаксација, намалување на стресот, за мирен сон

есенцијални масла

Есенцијално масло за освежување – SLC Refreshing Essential Oil

SLC Refreshing Essential Oil e aроматично масло со освежувачка арома за моменти после тежок напорен ден. Ја ублажува анксиозноста и стресот, а ја зголемува концентрацијата и будноста.

Придобивки:

 • Го освежува воздухот во просторијата
 • Го подига расположението
 • Намалува тензија и стрес
 • Ја зголемува енергијата
 • Ги поттикнува сетилата
 • Ја зголемува концентрацијата и будноста

Есенцијално романтично масло – SLC Romance Essential Oil

SLC Romance Essential Oil e aроматично масло со нежна романтична арома која ќе ти овозможи убава, релаксирана  и спокојна ноќ.

Придобивки:

 • Создава романтична атмосфера
 • Ги опушта нервите и емоциите
 • Го намалува стресот
 • Идеално масло за масажа (ставете 1-2 капки во маслото за масажа) и сауна.

Совет плус: Не пропуштајте ја Black Friday акцијата и порачајте ги есенцијалните масла со 40% попуст.

Есенцијално масло за смирување – SLC Calm Essential Oil

SLC Calm Essential Oil e етерично масло koe помага за смирување при грчеви  на телото, емоционални промени, стресови и гадење. Дава ефект на ладење на кожа и помага при постигнување на урамнотеженост на емоциите при стрес.

Придобивки:

 • Има пријатна миризба која смирува
 • Ги опушта нервите и емоциите
 • Го намалува стресот
 • Ја намалува анксиозноста и болката
 • Идеално за релаксација и спа центри.

Есенцијално масло за добра ноќ – SLC Good Night Essential Oil

SLC Good Night Essential Oil e aроматично масло со нежна арома кое помага побрзо да заспиете и да имате подобар и поквалитетен сон. Користете го пред да одите на спиење.

Придобивки:

 • Овозможува квалитетен сон
 • Го релаксира умот и телото
 • Го намалува стресот
 • Помага при заспивање.
есенцијални масла

Есенцијално масло за релаксација – SLC Relaxation Essential Oil

SLC Relaxation Essential Oil е ароматично масло со релаксирачка и смирувачка арома за моменти на спокој и леснотија после напорен ден. Ја ублажува анксиозноста и стресот, а депресијата и напнатоста ги држи подалеку од вас.

 Придобивки:

 • Ослободува од непријатна напнатост
 • Го релаксира умот и телото
 • Дава мир и спокојство
 • Ја подобрува циркулацијата
 • Идеално за релаксација и спа.

Есенцијално масло за намалување на стресот – SLC Stress relief Essential Oil

SLC Stress relief Essential Oil е ароматично масло со природна формула кое помага за справување со стресот и има смирувачки ефект. Брзо делува, може да се користи по потреба. Има дејство како тоник за смирување на анксиозноста и ја зајакнува способноста на телото да се справи со секојдневниот стрес.

Придобивки:

 • Го намалува стресот
 • Го подобрува расположението
 • Го релаксира умот и телото
 • Ја намалува анксиозноста и болката
 • Идеално за релаксација и спа.

Како се користат SLC есенцијалните масла?

Начин на употреба:

 1. Бања: При бањање во кадата ставете 3-5 капки.
 2. Туш: ставете 1-2 капки на подот од туш кабината.
 3. Дифузер: Ставете неколку капки во дуфузерот за испарување во вашата соба или работна просторија, или на специјален свеќник за етерични масла.

Начин на чување: Да се чува вон дофат од деца, на ладно место, заштитено од светлина и високи температури. Да не се чува во фрижидер.

Предупредувања: Избегнувајте директен контакт со кожата и чувствителни места. По употреба на производот убаво затворете го шишето.

Повеќе информации за есенцијалните масла прочитајте на онлајн продавницата на Slim Line Club, од каде што може и да ги нарачате. А сега не пропуштајте ги и искористете ја големата Black Friday акција на Slim Line Club. Порачајте ги есенцијалните масла со 40% попуст.  Исто така, разгледајте ги и другите производи од Slim Line Club кои се вклучени во Black Friday акцијата.

*Комерцијален текст

Сподели: