Природен сок за чисти крвни садови и подобра крвна слика 1

Природен сок за чисти крвни садови и подобра крвна слика

Голем број луѓе имаат проблем со маснотии во крвта, а еден од главните „кривци“ се токсините во организмот. Па, ако сакате да пробате на домашен начин и самите да ја подобрите крвната слика, добро би било да го пробате овој природен сок за чисти крвни садови.

Рецептот за подготовка на напитоков е лесен, а треба да се пие по 3 пати на ден помеѓу оброците.

Природен сок за чисти крвни садови и подобра крвна слика 2

Може да ве интересира: Германски напиток кој ги прочистува крвните садови и го штити срцето.

Состојки:

  • 1 чаша сок од домати
  • 1/4 свежо цеден сок од лимон
  • 1 луто пиперче (мелено)
  • 1 лажичка рендан ѓумбир
  • 1-2 стапчиња од стебло на целер.

Подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки освен целерот. Ќе добиете околу 220 мл напиток.
  2. Целерот се става во напитокот како декорација и се јаде додека го пиете сокот.

Забелешка: Овој природен сок не заменува лекови. Ве советуваме за било каква потреба или долготрајно консумирање, да се консултирате со вашиот лекар.

Ви препорачуваме да прочитате:  6 намирници за здраво срце и крвни садови.

Сподели: