Ефективен природен лек од Амишите за превенција и лечење на 8 болести 1

Ефективен природен лек од Амишите за превенција и лечење на 8 болести

Амишите се познати по нивниот традиционален начин на живот, едноставност и на некој начин, зачувување на старинските навики на животен стил. Претежно се насочени кон поголеми семејства и нивно формирање со припадници од нивната категорија и поддржани од амишката црква. Преферираат сопствено произведување на храна и работа која подразбира избегнување на технологијата и разните електронски уреди. Со оглед на сите спомнати факти, тие се водат од природното, па во оваа прилика ви споделуваме нивни рецепт за ефективен природен лек од Амишите кој помага во превенција и лечење на најмалку 8 болести.

Според примената од страна на овие луѓе и нивните тврдења, откривме дека овој лек е делотворен во превенција и лечење на астма, импотенција, рак, артритис, чиреви, настинки, инфекции и висок крвен притисок.

Ефективен природен лек од Амишите за превенција и лечење на 8 болести 2

Поради едноставната комбинација од лековити состојки, овој традиционален амишки рецепт го зајакнува имуниот систем, го снижува холестеролот, крвниот притисок и делува антивирусно и антивоспалително, пишува healthyfoodhouse.com.

Може да ве интересира: Руски рецепт за домашна маст против болки во зглобовите.

Состојки за една доза:

  • 1 лажичка јаболкова киселина
  • 1 лажичка свежо цеден лимонов сок
  • 1 чешне ситно исечкан или изрендан лук
  • 1 лажичка свежо рендан ѓумбир
  • 1 лажичка мед

Совет плус: Лицата кои избегнуваат шеќер или имаат дијабетес, наместо мед може да користат засладувач како стевиа, јаворов сируп и слично.

Подготовка и начин на употреба:

  1. Сите состојки ставете ги во чист сад со капак. Добро измешајте ја смесата и чувајте ја во фрижидер. Доколку сакате да направите поголема доза, важно е да знаете дека рокот на употреба е 5 дена.
  2. Се препорачува да се зема наутро на празен стомак, а првите позитивни резултати ќе ги забележите за период од 2 недели.

Ви препорачуваме да прочитате: Лековит напиток за здраво срце стар 800 години.

Сподели: