Попуст на производи за подобро здравје од Тримекс 1

Предновогодишна акција! Попуст на производи за подобро здравје од Тримекс

Купи од дома! – Предновогодишниот период изобилува со попусти од различен тип, а кој од нив е најкорисно да се искористи, ако не попустот на производи поврзани со здравјето? – Пониска цена, а подобро здравје! Погледнете кои од производите со намалена цена од нашите пријатели Тримекс ги издвоивме за вас!

Ако сте слушнале за нив, сигурно знаете дека нивната палета е богата со проверени и сертифицирани брендови, а ако не ги знаете, топло препорачуваме да ја разгледате нивната веб продавница, каде има многу повеќе информации од она што ние тука може да ви го сервираме во склоп на овој текст. И да, да не заборавиме, може да си ги набавите онлајн или да ги побарате во сите поголеми и подобро снабдени аптеки. Последете ја нашата мала листа со производи на попуст, а ако сакате да ги погледнете сите производи на попуст, посетете ја нивната онлајн продавница што поскоро. 

Попуст на производи за подобро здравје од Тримекс 2

Алфа липоична киселина – Alpha Lipoic Acid 100 mg 

Alpha Lipoic Acid е вистинското решение за вас. Алфа липоичната киселина (ALA) е уникатна бидејќи го поддржува елиминирањето на слободните радикали и може да функционира и во водена и во масна околина. ALA исто така ги преработува витамините Ц и Е, со продолжување на нивните активности. Alpha Lipoic Acid ги содржи и двата витамини во количини кои се доволни за заштита на вените. Заедно со витамините Д3, К2 (МК7), Е, Ц и аминокиселината NAC се препорачува за зајакнување на вените и регенерирање на валвулите на крвните садови.

Alpha Lipoic Acid ја препорачуваме затоа што е:

 • моќен антиоксиданс
 • добар додаток за спортисти и активни луѓе
 • препорака за сите над 40 годишна возраст
 • со 250 mg витамин Ц и 30 IU витамин Е
 • вегетеријански/веган производ и без ГМО.
Alpha Lipoic Acid 2

Лецитин – Sunflower Lecithin

Лецитинот е најшироко застапениот адитив и суплемент кој содржи холин. Now® Sunflower Lecithin (лецитин од сончоглед) има фосфатидил холин, најзастапен фосфолипид во клеточната мембрана. Лецитинот е најзастапен фосфолипид во организмот, особено присутен во виталните органи како срце, мозок, црн дроб и нервниот систем. Претставува клучен градежен материјал на клеточните мембрани, чија улога е да ги пропушта хранливите материи во клетките и да ги елиминира штетните материи од клетките.

Повеќе за полезностите на лецитинот од сончоглед и употребата прочитајте на веб страницата на Trimeks, од каде што може и да го нарачате. За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте ги Trimeks на нивниот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на e-mail: info@trimeks.com.mk.

Sunflower lecithin

Indole-3-Carbinol

Indole-3-Carbinol претставува биолошки активен додаток кој има улога во нормализирање на метаболизмот на естрогенот и за намалување на ризикот од развој на малигни тумори и неоплазми. Позитивни ефекти од консумацијата на Indole-3-Carbinol:

 • Висока ефикасност во подобрување на здравствената состојба кај сите што го користеле
 • Му помага на телото безбедно да ги неутрализира и исфрли слободните радикали
 • Природен начин во борбата при нарушен баланс на половите хормони
 • Помага во заштита на клетките од оксидација
 • Го одржува здравјето и функцијата на клетките
 • Има антиинфламаторно дејство
 • Намалува ризик од развој на малигни тумори
 • Промовира апоптоза на клетките инфицирани со вирусот на папиломатоза
 • Ги штити белите дробови од штетните ефекти на токсични материи, вклучувајќи чад од тутун
 • Го зајакнува имунолошкиот систем
 • Ги активира метаболичките процеси во црниот дроб

Индолот има можност да го зголеми производството на ензими во хепатоцитите со што се спречува трансформација од procarcinogens на канцерогени клетки. Исто така, овој додаток ја зголемува содржината на интрацелуларни антиоксиданси вклучувајќи го и глутатионот. Indole-3-carbinol производот е исто така способен за спречување на формирање на токсични метаболити за време на процесот на синтеза на женски хормони – естроген, блокирање на формирање на 16-S-hydroxyestrone.

Индолот се користи во комбинација со терапија со зрачење, хемотерапија, радикален или палијативен хируршки третман на женски полови хормони (естрогени), рак на дојка зависен од хормони, грлото на матка и матката, јајниците. Исто така може да се користи за да се спречи нивното повторување.

indole-3-carbinol

Како може да ги нарачате?

За да го искористите попустот нарачајте од веб продавницата на Тримекс, каде ќе најдете и подетални описи за производите.

Повелете линк до онлајн продавницата на Тримекс од каде може и да ги нарачате со бесплатна достава. За сите дополнителни информации контактирајте ги Тримекс на нивниот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на e-mail: info@trimeks.com.mk.

Ви предлагаме да прочитате: Витамин Д неопходен за силен имунитет во ладните месеци.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

*Спонзориран текст.

Сподели: