Рецепт за руски чај за добар вид и за чистење на отпадот од бубрезите 1

Рецепт за руски чај за добар вид и за чистење на бубрезите

Природен лек со традиција! Рецептов за руски чај за добар вид и за чистење на отпадот од бубрезите потекнува од руската народна медицина. Пијте по една чаша од овој чај дневно и ќе доживеете големо подобрување за скоро време, а по три месеци ќе забележите вистинска трансформација.

Се смета дека овој рецепт го користеле нашите претци. Тие знаеле дека помага за зачувување на здравјето на очите и дека ги чисти бубрезите, а еве како го правеле и користеле.

Рецепт за руски чај за добар вид и за чистење на отпадот од бубрезите 2

Рецептот за руски чај за добар вид и за чистење на бубрезите е следниот:

Состојки:

  • гранче од круша со должина 10-15 см
  • 1 литар вода.

Подготовка и начин на употреба:

  1. Гранчето од круша измијте го и ситно исечкајте го.
  2. Ставете го во неоштетен емајлиран сад за варење и прелијте го со водата. Оставете да вари 5-7 минути.
  3. Тенџерето тргнете го од огнот и оставете чајот да се излади, а потоа процедете го.
  4. Пијте по една чаша од овој чај, три пати дневно.
  5. За 3-4 месеци редовно консумирање ќе ви исчезнат светките пред очите, ќе ви се подобри видот, а се подобрува и работата на бубрезите, што прави добро влијание за целиот организам.

Ви препорачуваме да прочитате: Руски рецепти против покачен крвен шеќер.

Сподели: