Рецепт за Vanilla Latte кафе со SLC Meal Replacement Vanilla 1

Рецепт за Vanilla Latte кафе со SLC Meal Replacement Vanilla

Специјално за обожавателите на кафе и неговите безбројни варијации! Ако сте во потрага по најдобар начин како да го започнете денот, имаме супер предлог, а тоа е Vanilla Latte кафе со SLC Meal Replacement Vanilla. Што значи ова? Значи супер вкусен пијалок за витка фигура и кафе кое топи калории!

Знаејќи ги секојдневните обиди на секоја жена да има витка линија и тело во кое ќе се чувствува најдобро, во оваа прилика ви препорачуваме да го пробате кафето кое помага во таа цел.  Брзо се прави, а подолу може да прочитате како да го подготвите најдобро.

Вака подготвениот пијалак има само 200 калории. Додатокот на шејк го прави вкусен е и хранлив заменски нискокалоричен напиток богат со протеини, диетални влакна и неопходни витамини и минерали. Дава ситост и намален апетит, ја зголемува желбата за вода и го помага варењето на храната. Повеќе за придобивките може да прочитате тука.

Рецепт за Vanilla Latte кафе со SLC Meal Replacement Vanilla 2

Состојки:

  • 20 грама SLC Meal Replacement Vanilla
  • 100 мл полумасно млеко (со 1,5% масти)
  • 100 мл ладна вода
  • 5 грама Nescafe.

Подготовка:

  1. Во блендер ставете 20 грама SLC Meal Replacement Vanilla, 100 мл полумасно млеко, 5 грама нескафе и 100 мл ладна вода. Миксирајте ги состојките додека се добие хомогена смеса. Доколку немате блендер, мешањето може да го направите во шејкер.

Како се консумира?

Vanilla Latte кафе со SLC Meal Replacement Vanilla се пие еднаш или два пати на ден, во комбинација со здрав режим на исхрана и физичка активност. На здравје!

Ако ве интересира да дознаете како да подготвите повеќе здрави рецепти со SLC Meal Replacement, кликнете тука за да ја најдете е-книгата.

*Комерцијален рецепт

Ви препорачуваме да прочитате: 7 напитоци за слабеење и фит тело.

Сподели: