Скопјани го пробаа кремот Lino Lada Gold: „Леле, крцкавиве лешници се превкусни!“

Ако досега вашите пријатели ги делевте на оние кои сакаат бел крем и оние кои сакаат темeн крем, Lino Lada Gold ги помести границите и формираше нова, трета категорија на љубители на вкусен крем – темен, со пропржени и крцкави лешници! Мњам!

Lino Lada Gold, која сигурно го освои и македонскиот пазар, со дури 16% лешници во својот состав им овозможува на сите сладокусци незаменливо хедонистичко искуство.

Lino Lada Gold 2

И кога си помисливте дека култниот крем Lino Lada на Podravka не може да биде подобар, тие ставија парчиња сецкани пропржени лешници и се доби неверојатниот вкус кој никого не го остава рамнодушен. Во палачинка или на сладолед, на кришка леб или „само“ на лажица, Lino Lada Gold го обожаваат сите – и возрасни и деца. Lino Lada Gold е толку добар што палачинките со него лесно може да паднат во втор план. Затоа, само земете лажица и навалете!

Со познатиот македонски водител, Марко Новевски прошетавме по улиците на Скопје и ги прашавме случајните минувачи што мислат за неверојатниот вкус за Lino Lada Gold. Реакциите беа навистина непроценливи. Леле, па јас можам вака цел да го изедам кремов, лажица по лажица” веројатно е најдобриот опис на доживувањето откако ќе се проба Lino Lada Gold. Какви се реакциите и на останатите Скопјани за Голд, погледнете во видеото.

Ви препорачуваме да прочитате: Јаткасти плодови за добро здравје и долг живот.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

*Спонзориран текст.

Сподели: