попусти во Тримекс

Супер акции во Тримекс! Попусти до 50%!

Нашите пријатели Тримекс имаат супер попусти на омилените суплементи и акции кои не смее да ги пропуштите! Брусница, Д-Маноза, Инулин, Супер Омега… Време е за обновување на домашната мини аптека со најдобрите додатоци во исхраната. 

Зајакнете го имунитетот, подобрете го варењето на храната, спречете го предвременото стареење, зачувајте го здравјето на срцето и уринарниот систем. Погледнете ја листата на производи кои се на попуст и изберете ги суплементите кои најмногу одговараат за вас!

Акции во Тримекс

Ubiquinol CoQH-CF за здраво срце и силен имунитет! Сега со повеќе од 50% попуст

Коензимот Q10 е природен нутриент присутен во секоја клетка и неопходен за производството на клеточна и мускулна енергија во организмот. Поради тоа се нарекува и убикинон (ubiquitus – секаде присутен). Кога снабдувањето со CoQ10 е ниско, клетките стануваат неефикасни и ранливи, имунолошкиот систем слабее, чувствителноста на одредени здравствени нарушувања се зголемува, започнува процес на предвремено стареење и срцето слабее.

Највисоки нивоа на CoQ10 се најдени во ткивата во организмот кои работат најнапорно: срцето, црниот дроб, бубрезите и панкреасот. Со стареењето, едноличната исхрана, изложеноста на стрес, разни болести, земањето на некои лекови; организмот ја губи способноста за синтеза на потребните количини на CoQ10 и производство се смалува дури за 80%. Поради тоа има потреба за негово надополнување.

Убикинолот може да го нарачате со повеќе од 50% попуст преку онлајн продавницата на Тримекс и да добиете бесплатна достава. Кликнете на линкот и дознајте повеќе за придобивките. 

Super Omega 3-6-9 за нормален баланс на имунолошкиот систем и правилна функција на нервниот систем

Super Omega 3-6-9 е мешавина на риба, лисичинка и масло од ленено семе. Оваа комбинација на добро познати хранливи масла има уникатен баланс на Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, плус Омега-9, не-есенцијална, но корисна масна киселина. Омега-3 масните киселини, Алфа линоленска киселина, EPA и DHA, и Омега-6 масната киселина, GLA, се неопходни за:

 • Одржување на здравјето на кожата
 • Нормален баланс на имунолошкиот систем
 • Правилна функција на нервниот систем

Попустот е достапен само за нарачки преку веб страницата на Тримекс, а доставата е бесплатна. Кликнете на линкот и дознајте повеќе за Super Omega 3-6-9

омега 3-6-9 масни киселини

Брусница – Cranberry Caps за здрав уринарен систем

Брусницата е растение, чии плодови се вистинска ризница на заштитни состојки. Малото црвено овошје е богато со растителни влакна, нема калории и содржи: витамин Ц во огромни количини, витамин А, витамини од Б групата, органски киселини, калиум, калциум, фосфор, магнезиум и железо. Благодарение на нејзиниот состав се препорачува како природно решение во борба со уринарните инфекции. 

Зошто брусница од NOW FOODS?

 • Најмоќна достапна брусница и максимална концентрација
 • Концентрат од 700 mg (8:1) што е еднакво на 5600 mg свежа брусница
 • Произведено од природен стандардизиран екстракт
 • Без додаден шеќер
 • Погодна за вегетеријанци.

Сега може да нарачате Cranberry Caps со 50% попуст преку веб страницата на Тримекс. За повеќе информации, кликнете на линкот или јавете се на телефонскиот број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на e-mail: info@trimeks.com.mk.

Дознајте ги најзначајните 6 здравствени придобивки од брусницата.

уринарни инфекции

L-Carnosine за здраво стареење

L-Carnosine е дипептид, составен од аланин и хистидин. Природно се јавува во високи концентрации во кожата, мускулите и нервните ткива и неговите нивоа се намалуваат со годините. Придобивките од неговата консумација се:

 • Здраво стареење
 • Ги елиминира слободните радикали
 • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Повеќе за придобивките од L-Carnosine прочитајте на линкот. За да го искористите попустот посетете ја веб страницата на Тримекс, а за повеќе информации јавете се на телефонскиот број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h.

За сите прашања кои ги имате за додатоците во исхраната може слободно да ни пишете на info@sezahrana.mk, а ние ќе ја консултираме Д-р Нела Деспотовска и ќе ви одговориме.

Живејте здраво, живејте сега!

Ви препорачуваме да прочитате: L-Carnosine за долговечна младост и добро здравје.

*Спонзориран текст.

Сподели: