природен енергетски напиток за силен организам и брз метаболизам 1

Направете сами природен енергетски напиток за силен организам и брз метаболизам

Ако издвоите малку време и набавите само неколку состојки, во домашни услови можете да си подготвите природен енергетски напиток кој го зајакнува организмот, помага за намалување на килограмите, а и лесно се прави! Станува збор за еден вид лимонада во комбинација со неколку корисни состојки.

Лимонот е вистинско богатство од природата. Освен што е богат извор на витамин Ц, тој е совршен и за детоксикација на организмот. Чиа семето е познато како семе на здравјето и иднината, бидејќи на телото му ја враќа силата и го подобрува имунитетот. Во оваа комбинација, чиа семето е значајно како забрзувач на метаболизмот и помагач за намалување на вишокот на килограми. Многу е богато со омега 3 масни киселини, а идеално е за сите кои сакаат да се хранат здраво и не содржи глутен.

Состојки:

  • 1 шолја вода
  • свежо цеден сок од 1 лимон
  • 1 лажица јаворов сируп (или друга здрава замена за шеќер)
  • 1 лажичка чиа семе.

Подготовка:

  1. Подготовката е многу лесна и едноставна. Сите состојки ставете ги во чаша, добро измешајте и оставете да стои околу 10 минути. Потоа, слободно препуштете се на добриот вкус и уште подобрите својства на детоксикација и доза со енергија.

Овој напиток се нарекува енергетска бомба, а тоа е така затоа што по една испиена чаша ќе почувствувате бран на енергија и сила. Токсините ќе исчезнуваат од организмот со секоја голтка!

А, ако сакате да го надополните ефектот на детоксикација и да му овозможите комплетно пролетно чистење на организмот има нешто што делува и можеме да го препорачаме. Ги испробавме SLC Detox Patch лепенките за стапала и навистина делуваат. Преку исфрлањето на токсините од организмот овозможуваат подобар сон, ја подобруваат циркулацијата и се корисни против воспаленија на мускулите и зглобовите. Подетално за лепенките може да прочитате тука, а а ако сакате да ги купите тоа може да биде онлајн или да исконтактирате со SlimLine Club на телефоните 078 215 929 и 02 270 0028 или пак да се поврзете со некој од вашите дистрибутери во близина.

Ви препорачуваме да прочитате: 4 лесни совети за успешна детоксикација.

Сподели: