Слатка компир салата со јаболко и ореви 1

Слатка компир салата со јаболко и ореви

Според она што ни опиша Кате, ова е уште еден успешен експеримент за компир салата, нова комбинација на состојки. Одличнава и слатка компир салата е брза, вкусна и многу освежителна!

Препорачуваме да ја пробате, затоа што навистина ќе уживате во новиот вкус.

Слатка компир салата со јаболко и ореви 2

Состојки:

Подготовка:

  1. Компирите измијте ги и сварете ги, па исечкајте ги на парчиња и ставете ги во подлабок сад.
  2. Додајте го јаболкото исечено на помали коцки, покрупно сечканите ореви, магдоносот и мајонезот.
  3. Убаво измешајте ја салатата, а потоа посолете и додајте го сокот од лимон.
  4. Уште еднаш промешајте и послужете.

Рецептот го испратил: Катерина Милошевска Глигороска.

Ви препорачуваме да прочитате:Освежителна летна овошна салата со чија семе.

Сподели: