Сè за Sütaş Ayran и сите придобивки кои ги нуди!

Ayran е традиционален турски пијалок, направен од јогурт, вода и сол. Токму по вековниот, традиционалниот рецепт, ние во Sütaş го подготвуваме нашиот Ayran. Кој пробал, тој знае дека Sütaş Ayran е природен и здрав пијалок, со идеален вкус  и конзистентност. Една чаша Sütaş Ayran на ден ќе направи едноставно да се чуствувате добро. 

Сè за Sütaş Ayran и сите придобивки кои ги нуди!

Здравје, хранливост, чуство на свежина – сè во една чаша Sütaş Ayran!

Првата и основна карактеристика е тоа што го штити балансот на течности во Вашето тело со електролити. Поради тоа е признаен како пијалок број 1 против дехидрација. Кога Вашето тело брзо ги губи течностите, мускулите почнуваат да се грчат и тоа прави да се чуствувате непријатно. Со Sütaş Ayran на брз и лесен начин ги надополнувате игубените минерали и хранливите материи. Секогаш кога ќе се доведете до ситуација да чуствувате вистинска жед, напијте се една чаша.

Се прашувате што друго е добро кај Sütaş Ayran? Тој е одличен извор на корисни или попознати како “добри” бактерии. Тие помагаат во добро функционирање на дигестивниот систем кај човекот и го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Нивото на калциум и калиум во составот на овој производ овоможуваат позитивен ефект врз здравјето на коските и забите.

Ayran

Sütaş Ayran оди со сè!

Некој ќе ви рече дека Ayran е летен пијалок. На оваа изјава, ние би додале дека е идеален пијалок за време на летните горештини, токму поради признанието дека е број 1 пијалок против дехидрација. Но, доколку ги земеме во предвид функционалните придобивки можеме да се согласиме дека Sütaş Ayran се пие во текот на целата година.

Пробајте го и како додаток во исхраната. Супер оди со пастрмајлија, донер, кебапи, бурек, бело пециво. Може да го консумирате и со готвени јадења – со сармички, месо, тава ориз, тестенини. Дури, може да биде дел од вашата ужинка. Секој има свој вкус, и идеална комбинација. Направете ја вие својата!

Ajran

Sütaş Ayran е здрав!

Знаете ли зошто е добро да се пие Sütaş Ayran? Затоа што тоа е пијалокот кој во исто време ќе ве освежи, ќе ве засити, ќе направи да се чуствувате добро, да бидете фит!

  • Нема додаден шеќер
  • Нема додадени адитиви
  • 100% природен
  • Здрав напиток.

Утре изутрина започнете го денот со чаша Sütaş Ayran!

Ви препорачуваме да прочитате: Ладен овесен појадок со јогурт и боровинки за 5 минути.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

Сподели: