6 лесни идеи за слатка ужинка

Добар појадок, значи добар старт на денот. Добра ужинка, значи добар продолжеток на денот! Момент на уживање и „подлога“ за успешен ден. Последниот период инспирирани од истражувањето на светските кујни, дојдовме на идеја да го пренесеме искуството на Италијанците, кои најчесто јадат сладок појадок, а исто така обожаваат да каснат слатка ужинка. Ви припремивме повеќе идеи за инспирација, па се надеваме ќе уживате во вкусната галерија.

А пред да преминеме на нив, не можевме, а да не ве потсетиме на највкусниот појадок од детството, кои и денес буди спомени. Бисквити со млеко! Ако ви отворивме апетит, набавете си Petit Beurre од Винчини и уживајте во мирисот и слаткиот вкус.

Еве што слатко ви предлагаме:

Кога немате време да подготвувате ништо, многу брзате и не ви остануваат ни 5 минути, посегнете по Винчини брауни. Испробано вкусни!

coko brauni vincini

Ако сакате денот да го започнете со нешто свежо или да ја одржите енергијата за попладнето, каснете парче „банана кејк“, превкусната торта од банана која ја прават во Винчини. А како надополнување, направете си овошно смути за разведрување и расположение!

7 лесни идеи за сладок појадок со вкус во кој се ужива 5

Баланс од задоволства – омилениот интегрален кекс  и чаша млеко. Совршен пар  во секое време. Гаранција за добар почеток на денот или за враќање на балансот и продуктивно работење после кафе паузата!

7 лесни идеи за сладок појадок со вкус во кој се ужива 6

Денес нѐ појадувате сами? Имате време за кафе пауза? – Тоа е тоа! Најдобро е во друштво и со American cookies на Винчини! Од нивниот состав посебно ги обожаваме чоколадните капки. Кафето станува идеален момент на уживање.

7 лесни идеи за сладок појадок со вкус во кој се ужива 7

Ако не сте обожаватели на кафе, за вас имаме нов предлог. Направете си чај и комбинирајте го со проверено вкусните чајни колачи на Винчини. Навистина е вкус во кој се ужива!

cajni kolaci vincini

Покажете оптимизам подготвувајќи си нешто посебно за ужинка и тоа многу лесно, намачкајте Алми крем од Винчини. Исто така, може да биде и избор за појадок. Појадокот ја носи радоста на новиот ден.

almi krem vincini

Ви препорачуваме да прочитате: 4 идеи за здрав летен појадок.

*Комерцијален текст.

Сподели: