Брзи бомбици од 4 состојки 321

Брзи бомбици од 4 состојки – без печење, за 10 минути

„Сочна свежина и неодолива мека текстура, се топат во уста! Толку можам да ви кажам, останува да ги пробате! За празничната трпеза или за секојдневен обичен повод, идеално добри! Повкусни, поедноставни, ни толку брзи бомбици нема да најдете, топло ви ги препорачувам!“- започнува  Катерина Шамбевска Спасеновска од нашиот тим.

Ви снимав и видео, експресно брзи се, ќе ги обожавате. Совет плус, може да ги замрзнете и да ги послужите во одложена прилика. Но толку брзо се прават, што верувам до тоа нема ни да дојде.“ – додава со насмевка Катерина, која може да ја следите и на Инстаграм – @katerina.shambevska.

брзи бомбици

Состојки:

За декорација:

*По потреба додајте уште малку бисквити.

Брзи бомбици од 4 состојки 3

Подготовка:

  1. Бананите исечете ги на кругови и испасирајте ги. 
  2. Додајте го ванилиниот шеќер, кокосот и мелените бисквити. Измешајте убаво за да се формира хомогена смеса.
  3. Од смесата формирајте бомбици со големина на орев и извалајте ги во кокос или шарени трошки за декорација по желба. Полесно здравје, а многу вкусно!
Брзи бомбици од 4 состојки 4

Препорака од авторот:

Видеото од рецептот може да го погледнете тука, а, ако ви се допадна, разгледајте ги моите профили каде објавувам испробани рецепти креирани во мојата кујна и заследете ме:

Автор на рецепт и фотографии: Катерина Шамбевска Спасеновска@katerina.shambevska.

Ви предлагаме да прочитате: 5 брзи идеи за посни колачи.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

*Поддржан рецепт.

Сподели: