Домашен коктел за топење на масни наслаги и детоксикација 1

Домашен коктел за топење на масни наслаги и детоксикација

Како и при многу режими на исхрана и многу други нешта во животот, секако, важно е да се држите до правилата. Што се однесува до овој домашен коктел за топење на масни наслаги и детоксикација, важно е да го направите спрема упатството и да го пиете редовно. Ќе ви го поттикне метаболизмот!

Ако мислите дека е вистински момент да направите детоксикација и да се ослободите барем од мал процент на масните наслаги во телото, овој напиток е тоа што ви е потребно. Состојките во неговиот состав го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишокот на  маснотии кои се наталожиле со времето. Резултатот се забележува по дисциплинирано применување на коктелот од 30 дена.

Домашен коктел за топење на масни наслаги и детоксикација 2

Состојки:

  • 1 чаша сок од домат
  • 1/4 чаша сок од лимон
  • 1 лажичка рендан ѓумбир
  • едно луто пиперче или 1/2 лажичка црн пипер
  • 2 гранчиња од стеблото на целерот (со средна големина).

Подготовка и употреба:

  1. Измешајте ги во сад, сокот од домат, лимоновиот сок, ѓумбирот, лимонот и меленото пиперче или црн пипер.
  2. Ќе добиете 220 мл коктел. Послужете го во стаклени чаши и во напитокот додајте ги гранчињата целер. Целерот се јаде со истовремено пиење на напитокот. Од овој напиток пијте 3 пати дневно, помеѓу оброците, а ако припремите поголема количина чувајте го во фрижидер.

Ви препорачуваме да прочитате: Напиток за побрз метаболизам и детоксикација.

Сподели: