Пилинг за тело од кокосово масло и зелен чај 1

Пилинг за тело од кокосово масло и зелен чај

Овој пилинг за тело е здрав, многу пријатно мириса и вашата кожа ќе ја направи чиста и свиленкасто мека, а што е најдобро можете да го направите сами дома!

Препорачуваме овој пилинг да го користите само за тело, а поретко за лице.

Пилинг за тело од кокосово масло и зелен чај 2

Потребни состојки:

Подготовка и начин на употреба:

  1. Зелениот чај сварете го со 1/4 шолја вода и оставете го на собна температура да се излади.
  2. Во чинија турете го кокосовото масло, додајте го шеќерот или солта, па добро имешајте.
  3. Додајте го и изладениот зелен чај, па повторно добро измешајте.
  4. Готовиот пилинг за тело ставете го во тегличка со капак и користете го за нега на телото по потреба, односно добро е да знаете дека пилингот е пожелно да го употребувате најмногу 3 пати неделно.

А, ако сте љубител на убавината и негата како и нас, но не секогаш имате можност да правите домашни комбинации, можеме да ви препорачаме нешто што практикуваме и ние. Набавете го SLC Coffee Body Scrub пилингот за тело на Slim Line Club. Идеален е за кожата, затоа што ја подобрува циркулацијата, ги обновува клетките, ја хидрира и ја разубавува. SLC Coffee Body Scrub придонесува во отстранување на целулитот, екзема, акни и стрии. Одличен е за сите типови на кожа, а може да го користат и мажи и жени. Можете да го нарачате од онлајн продавницата на Slim Line Club или на телефоните 078 215 929 и 02 270 00 28.

Ви препорачуваме да прочитате: Природен домашен пилинг против акни и мозолчиња.

Сподели: