мега скара

Празнична Скара совршена за пикник

Започнавте ли да се подготвувате за првомајската скара? Ви нудиме неколку идеи и мала помош околу тоа што да подготвите за вашиот следен пикник во природа.

Ние редовно го следиме и веќе го испробавме најновиот рецепт на #МедоГотви со PROMES, па бидејќи многу ни се допаднаа одличните „скараџиски“ специјалитети кои тој ги предлага, со задоволство ги споделуваме со вас.  Ќе слушнете некои совети како да добиете сочно и убаво печено месо, а има да избереме месни специјалитети за сите по нешто, свински ребра со сос, пилешки ражничи со зеленчук, сочни плескавици со сланина и зачини. Што е важно има и вкусна салата. Погледнете како на состојките да им дадете нов, вкусен шмек. Оставаме на вас да го откриете изненадувањето!

Сподели: