пијалок со јаболкова киселина за слабеење

Детоксикацијата е важна за слабеење! Направете домашен пијалак за детоксикација и слабеење

Во последно време повеќе расте интересот за јаболковата киселина и нејзината моќ да помогне за намалување на вишокот на килограми и да помогне во зачувувањето на здравјето. Употребата на јаболковата киселина за детоксикација и слабеење датира уште од древниот Египет. Научните студии покажуваат дека пијалакот со јаболкова киселина го забрзува метаболизмот, а со тоа полесно и побрзо се отстрануваат токсините. Нормалното функционирање на организмот пак, ги согорува мастите полесно и го намалува нивото на холестеролот во крвта.

Прва употреба на која може да се сетат сите е слабеењето, но друга многу важна придобивка е тоа што јаболковата киселина се користи за детоксикација, помага во оксидација на крвта и со тоа го спречува нејзиното згуснување. Претставува моќен извор на калиум кој помага во зацврстување на забите и ноктите, помага при проблеми со уринарен тракт и го намалува крвниот притисокКако храна и лек јаболковата киселина е енергизирачки тоник и исцелителен еликсир.

јаболкова киселина за слабеење

Пијалак со јаболкова киселина за детоксикација и слабеење

Приготвувањето на пијалак со јаболкова киселина за слабеење е многу едноставно. Овој пијалак го намалува апетитот, го ослободува вишокот на течности од организмот и помага во согорувањето на масните ткива. Слична таква функција имаат и SLC Advance капсулите на SlimLine Club. Тие помагаат во елиминирањето на токсините од телото, а исто така помагаат за регулирање на метаболизмот на мастите, со што овозможуваат слабеењето да биде полесно.

Состојки:

  • 1 до 2 лажици јаболкова киселина
  • млак чај од камилица или вода
  • мед и цимет по желба.

Може да ве интересира: Која е тајната на слабеењето?

Подготовка:

  1. Измешајте 1 до 2 лажици јаболкова киселина во чај од камилица или чаша вода. По желба може да додадете мед или цимет кои ќе го забрзаат процесот на слабеење и ќе ви помогнат во намалување на холестеролот.
  2. Пијалакот со јаболкова киселина може да го пиете два пати на ден, половина час пред оброкот. Ако сакате за брзо време да го намалите вишокот на килограми, покрај пиењето на пијалакот со јаболкова киселина и соодветните додатоци, се препорачува да вежбате 3 до 4 пати во текот на неделата.

Исто така, треба да пиете поголема количина на вода за да се излачат токсините од организмот. А, бидејќи детоксикацијата е многу важна и со оглед на денешниот брз начин на живот кој изобилува со различни штетни фактори, освен преку храната, убаво е да применуваме повеќе методи за детоксикација. Наш предлог за тоа се детокс лентите чија ефективност ја испробавме на себе. Станува збор за SLC Detox Patch лепенките за стапала кои ја играат главната улога во целокупната детоксикација. На природен начин од организмот ги отстрануваат токсините, тешките метали и непотребните метаболички остатоци. Дополнително помагаат во отстранување на заморот, ја подобруваат циркулацијата, го зголемуваат квалитетот на сонот и го подобруваат целокупниот тонус на организмот. Кликнете тука за да ги нарачате од онлајн продавницата или јавете се на 078 215 929 или 02 270 0028.

Ви препорачуваме да прочитате: Детоксикација на телото во 6 чекори.

Сподели: