Здрав домашен напиток за слабеење од 4 состојки 1

Здрав домашен напиток за слабеење од 4 состојки

Обилните трпези и празниците поминаа, па време е да се погрижиме за нашиот изглед и здравје, како и да се вратиме на добрите навики. Меѓутоа, сите знаеме дека тоа не оди така лесно, па освен што треба да правиме некој добар режим на исхрана, корисна би била природната помош кој ја овозможува овој здрав домашен напиток за слабеење!

Полека, но сигурно, ќе ви помогне да ја доведете својата фигура до перфекција, да се ослободите од зголемениот конфекциски број и килограмите кои ви сметаат на вагата. Решението постои!

За овој еликсир ви се потребни неколку состојки, а повеќето од нив ги имате дома.

Здрав домашен напиток за слабеење од 4 состојки 2

Состојки:

  • 150 гр рен
  • 7 лажички мед
  • 4 лимони
  • 3 лажици цимет.

Подготовка:

  1. Лимонот и ренот изрендајте ги на ситната страна на рендето.
  2. Во сад измешајте ги сите состојки, а потоа изблендирајте ги.
  3. Смесата чувајте ја во затворен стаклен сад во фрижидерот и консумирајте ја 3 пати дневно по една лажица.

Еве уште неколку корисни напитоци за слабеење за да си изберете:

Ви препорачуваме да прочитате: 7 напитоци за слабеење и фит тело.

Сподели: