третман на лице

Предновогодишна акција – 2 класични третмани, обликување на веѓи или надусници и масажа по промотивна цена

Драги читатели, во соработка со козметичкото студио Бела Дона, Битола припремивме одлична предновогодишна акција. Добијте два класични третмани за чистење на лицето, обликување на веѓи или надусници и масажа на лицето, вратот и деколтето со времетраење од 20 минути при секој третман, по промотивна цена од 1000 денари. Закажете термин на 075 861 907, секој работен ден од 10 до 17 часот.  И не заборавајте, понудата може да ја користите сами во два наврати или да ја поделите со пријателката и предновогодишно заедно да се разубавите и расположите!

Што добивате од третманите за лице?

Овие третмани се хигиенски третмани наменети за темелно чистење на кожата од вишокот на себум (маснотии) и наталожените мртви клетки на површината на кожата. Придобивките од овие третмани се состојат во тоа што после третманот кожата е чиста, со зголемена циркулација на крв во поткожното ткиво. Ова пак го зголемува дотурот на кислород до клетките и моќта на кожата за апсорпција (впивање), кое им помага на активните состојки од препаратите да навлезат во кожата и да го остварат своето целосно дејство.

преновогодишна акција

Со класичниот третман добивате:

  • длабинско прочистување
  • хидратација
  • регенерација
  • потхранување на кожата.

Третманот се одвива во неколку чекори:

Најпрво се одредува типот на кожа и потоа се пристапува кон темелно чистење. Чиста, свежа и ослободена од нечистотии, вашата кожа ќе биде подготвена да ги впие сите корисни активни состојки. Третманот продолжува со апликација на соодветна маска, која ја детоксицира кожата и дава нова сила и баланс.

На крај, следува масажа со која максимално ќе се опуштите и по само неколку минути вашите сетила ќе се смират, а дишењето на кожата ќе се стабилизира.

Разубавете се во пресрет на новогодишните празници! Понудата за 2 третмани на лице, обликување на веѓи или надусници, и масажа на лицето и вратот, со промотивната цена од 1000 денари трае до крајот на месец Декември, а може да ја искористите заедно со вашата пријателка. Закажете термин на 075 861 907, секој работен ден од 10 до 17 часот.  

Ви предлагаме да прочитате: 5 намирници за убава кожа.

Сподели: