Природен лек кој ќе ви помогне да престанете да пушите 1

Природен лек кој ќе ви помогне да се откажете од пушењето

Сакате да се откажете од пушењето, а не знаете како да успеете во тоа? Околу 40% од пушачите не се подготвени да се откажат од пушење и даваат отпор при секој обид дури и да се зборува за тоа. Пушењето е лоша навика, па затоа ви припремивме здрав рецепт кој делува како природен лек и средство кое на повеќе луѓе им помогнало да престанат да пушат.

Пушењето е многу нездрава навика од која е тешко да се ослободите засекогаш. Но, како би прекинале ако не пробате. Секако, мора да решите црвсто и да покажете силна волја, а често пати и домашните лекови може да ни помогнат во остварувањето на нашите цели. Овој природен препарат се прави лесно, а резултатите од него се покажале како ефикасни за многумина. Вреди да се обидете!

како да се откажите од пушење цигари

Состојки:

Подготовка и начин на употреба:

  1. Најпрво исцедете го сокот од грејпфрутот и портокалот.
  2. Сокот ставете го во чист сад, а потоа додајте ги и останатите состојки. Мешајте додека добиете хомогена смеса.
  3. Природното средство против пушење складирајте го во чиста амбалажа која може секогаш да ви биде при рака. Кога ќе почувствувате потреба за цигара, намачкајте малку од течноста во пределот под носот или натопете мало парче ткаенина и помирисајте.

Ви препорачуваме да прочитате: Како да ги избелите забите на природен начин?

Сподели: