рецепти за новогодишната трпеза

Топ 17 рецепти за кифлички, мафини и погачи за новогодишната трпеза

Не знаете што да приготвите за новогодишната трпеза? Сакате ли таа да изгледа елегантно, со вкусни јадења кои ќе предизвикаат задоволство кај семејството и пријателите? Еве супер рецепти за кифлички, солени мафини и погачи за новогодишната трпеза.

Уште од нашето детство се сеќаваме дека се правеа големи подготовки за новогодишната ноќ. Кифлички, пити, салати, торта, колачиња… Па, еве драги пријатели листа на најдобрите рецепти за кифлички, мафини, соленки, погачи и пити кои може да ги послужите за новогодишната ноќ.

рецепти за кифлички

А сите кои постат, за скоро време може да очекуваат листа со најдобрите посни рецепти за новогодишната трпеза.

Рецепти за кифлички, солени мафини и соленки:

Рецепти за погачи, празнични лебови и пити:

Ви предлагаме да прочитате: 20 новогодишни декорации за домот и трпезата.

Сподели: