рецепти за солени стапчиња

17 избрани рецепти за солени стапчиња, грицки и бисквити

Новонастанатата ситуација со корона вирусот налага нови правила на живот со цел полесно и побрзо да се справиме со епидемијата. Еден од главните и најефикасни совети покрај тоа често да ги миеме и дезинфицираме рацете е сите да останеме дома и да не излегуваме без причина. Слободното време може да го исполниме со гледање филмови, читање книги, но и готвење, чистење и пролетно средување на домот. За полесни денови припремивме листа на 17 избрани рецепти за солени стапчиња, грицки и бисквити.

Сега е вистинскиот момент да ги изгледате сите филмови кои одамна стојат во вашата листа за чекање, но и да ги дегустирате највкусните солени стапчиња, грицки и бисквити. Препуштете се на забавата,  уживајте во вашата кујна и во грицкањето пред телевизор без грижа на совест. Ова е единствената шанса во животот кога може да го спасите светот излежувајќи се во кревет пред телевизор, грицкајќи и забавувајќи се во кујната. За таа цел ние ви подготвивме листа од рецепти за највкусните солени стапчиња, грицки и бисквити. Засукајте ги ракавите, направете нешто вкусно за грицкање и филмскиот маратон може да започне.

рецепти за солени стапчиња

Рецепти за солени стапчиња – гризини

Рецепти за грицки и бисквити

Ви препорачуваме да прочитате: Посни солени стапчиња со сенф.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

Сподели: