Време е за dmBio: Добијте подарок книга со 25 рецепти и започнете го вашето кулинарско патување низ светот на органската храна

Патувајте низ 5 земји со dmBio производите и инспиративните рецепти кои се плод на соработка меѓу dm и 5 food блогери од нашата земја, Словенија, Србија, Хрватска и Босна и Херцеговина. 

dm ви ја претставува книгата „Кулинарско патување со dmBio’’ која можете да ја добиете како подарок во секоја dm дрогерија со сметка над 999 денари за производи за органска исхрана. Оваа книга е посветена на сите оние кои се грижат за квалитетот на нивниот живот, уживаат во вкусните оброци и сакаат да го збогатат своето мени со нови или на модерен начин подготвени традиционални рецепти. 

dm bio kniga

Како дел од ова кулинарско патување се и десетте видео-рецепти за дел од оброците во книгата. Сакате да подготвите полнети пиперки кои се веган или органско тавче-гравче? Погледнете ги видеата на YouTube каналот на dm. Ако ви се допаѓаат овие оригинални идеи, добро ќе ви дојде и dmBio книгата, од која преку сите совети можеби ќе добиете и инспирација да го смислите и вашиот сопствен dmBio оброк!  

Природата e непресушен извор на инспирација за dm, па не нѐ чуди фактот дека dm марката dmBio брои повеќе од 350 органски производи кои се во согласност со високи еколошки стандарди и нудат сѐ што ви е потребно за освестена исхрана. 

Сподели: