Италијанска маринада со лук за сочно пилешко месо 1

Италијанска маринада со лук за сочно пилешко месо

Скоро и да не постои човек кој може да одолее на совршено испечено пиле, кое е истовремено сочно и со прекрасна, златна, крцкава кожичка. Не мора да бидете одличен готвач за да создадете магија во вашата кујна. Дали знаевте дека тајната на совршениот вкус на сочното пилешко месо може да се крие во користењето на домашна маринада со лук?

Оваа одлична маринада потекнува од вештите италијански готвачи. Прекрасно одговара и со печени пилешки филети, а исто така се совпаѓа и во комбинација со риба и свинско месо. Од овие состојки излегува околу една чаша маринада, па по потреба може да ја зголемите дозата.

Може да ве интересира: Совети и потребно време за маринирање на месо.

Италијанска маринада со лук за сочно пилешко месо 2

Состојки:

  • 1/3 чаша вода
  • 1/3 чаша киселина
  • 1/3 чаша маслиново масло
  • 3 чешниња толчен лук
  • 1 лажица маслиново масло
  • 2 лажички кромид во прав
  • сол и црн пипер по вкус
  • по желба додадете свежа или сува жалфија, босилек, мајчина душица, оригано, рузмарин.

Подготовка:

  1. Во поголем чист и сув сад измешајте ги сите состојки.
  2. Откако добро ќе се соединат, додадете го и месото. Вака подготвено чувајте го во фрижидер најмалку 2 часа. Ако се одлучите за риба или друга морска храна чувајте ја во маринадата најмногу до 30 минути). Месото повремено промешувајте го, за маринадата да е рамномерно распределена по сите парчиња.

Ви препорачуваме да прочитате: Едноставна маринада за пилешко месо – домашна и вкусна!

Сподели: