мени за св валентин

Совршено мени за денот на вљубените и денот на виното

Сите знаеме дека љубовта влегува низ уста, па денот на вљубените не може да помине без вкусна храна. А зошто да трошите пари во преполните и скапи ресторани? Оваа година поминете совршен ден во удобноста на својот дом со највкусната храна и најдоброто вино. Ви предлагме голем избор на рецепти, а на вас останува да го креирате вашето мени за денот на вљубените и денот на виното.

Денот на вљубените и денот на виното се одлични поводи за приготвување на различни специјалитети. Израдувајте ја личноста која ви значи со солени и слатки јадења. Погледнете ги нашите предлози и пронајдете инспирација.

Идеи за појадок

мени за денот на вљубените

Идеи за ручек

  • Печени компири исечени во форма на срце
  • Салата од краставици исечени во форма на срце
  • Капрезе салата со моцарела исечена во форма на срце.

Идеи за вечера

Идеи за десерти

Предлог пијалаци за Св. Валентин:

Идеи за декорација на трпезата

Ви предлагаме да прочитате: Креативни идеи од храна за романтичен Св. Валентин.

Сподели: