Чоколадно смуди со банана од кое ќе бидете сити подолго време

Комбинацијата од чоколадо и банана е една од омилените и многумина не можат да и одолеат. Па, на предлог од нашите пријатели SlimLine Club споделуваме рецепт за чоколадно смуди со банана од кое ќе бидете сити подолго време.

Ова чоколадно смуди е идеално за брз и вкусен појадок или како оброк пред тренинг, а ќе ви даде малку калории и енергија за целиот ден.

Состојки:

  • 20 грама SLC Meal Replacement со вкус на чоколадо (може да го купите тука)
  • 1/2 банана
  • 100 мл млеко со ниска масленост
  • 100 мл вода
  • 10 грама мелени бадеми.

Подготовка:

  1. Во мал сад измешајте ги бадемите со SLC Meal Replacement од чоколадо.
  2. Во блендер или шејкер ставете ги млекото, водата, бананата и смесата од SLC Meal Replacement со бадемите.
  3. Миксирајте ги додека добите хомогена смеса. Доколку сакате вашето смуди да биде потечно слободно додадете повеќе млеко, а ако ви е премногу течно – додадете уште малку банана.
  4. Готовото смуди турете го во чаша и послужете го веднаш. Уживајте во прекрасниот вкус на чоколадо и банана. На здравје!

Ви предлагаме да прочитате: Енергетски чоколадни бомбици со кокос и овес без шеќер.

Нашите пријатели од Slim Line Club имаат супер Осмомартовската акција. Може да порачате SLC Belly Patch + Slimline Acai Berry 1/12 + SLC Multipeptide Mask,  со 40% попуст по цена од 798 денари. Акцијата трае од 06 до 12.03.2017 година. За повеќе информации и нарачки посетете ја веб продавицата на SlimLine Club или јавете се на 078 215 929.

Сподели: