рецепти за торти

13 избрани рецепти за торти за новогодишната трпеза

Новата година ни е на прагот и веќе се прашуваме каква торта да се направи, како да се украси… За да ви ја олесниме потрагата по убава и вкусна торта, а рецептот да ја испробан, направивме листа од 13 рецепти за торти за новогодишната трпеза, кои ги поделивме во три категории. Кремасти и сочни торти без печење, популарни торти со многу крем и највкусните чоколадни торти. Изберете торта по ваш вкус, декорирајте ја по желба и уживајте во празниците.

Драги пријатели секоја година ние правиме убава, кремста торта и ја декорираме со зимски и новогодишни украси. За новогодишната трпеза, јадењата и десертите секогаш приготвуваме со многу љубов и ги купуваме најдобрите состојки за нивното приготвување. Ако сакате да приготвите убава новогодишна трпеза и ви требаат совети што треба да има и која е симболиката на јадењата, ви предлагаме да прочитате:  Како треба да изгледа новогодишната трпеза?

новогодишни торти

Листа на 13 избрани торти за новогодишната трпеза

Кремасти торти кои се прават без печење:

Чоколадни торти:

Популарни и едноставни торти:

Освен вкусни торти, на трпезата се служат и различни солени месени специјалитети, па затоа ви предлагаме да ги погледнете 17-те рецепти за кифлички, мафини и погачи за новогодишната ноќ.

Сподели: