Lesna krem corba od pecurki 1

Лесна чорба од печурки со мајчина душица

Припремата е многу лесна! Можеби на прв поглед ќе помислите „Леле, колку е долга листата на состојки!“, но тоа воопшто не треба ве плаши, затоа што скоро сите ги имаме во кујната секојдневно. Сé што треба е само да се соединат. А, како што знаете, една од нашите цели е лесна, брза и вкусна кујна, па овој рецепт за лесна чорба од печурки е баш таков!

Она што е посебно важно да го знаете за овој рецепт, е дека печурките и мајчината душица се испробано добитна комбинација. Ја откривме случајно, а оттогаш ја уживаме постојано на разни начини. Вреди да пробате, многу е вкусно, како во луксузен ресторан!

Lesna krem corba od pecurki 3

Состојки:

Подготовка:

  1. Најпрво измијте ги и исечкајте ги шампињоните.
  2. Кромидот излупете го, измијте го и ситно исечкајте го.
  3. Во сад на оган ставете малку масло. Ние обично ја правиме со ладно цедено маслиново масло или од маслодајна репка, како поздрави варијанти во оваа комбинација.
  4. Кога маслото лесно ќе се загрее, додајте го претходно сечканиот кромид да се запржи. Ако не сакате да користите поголема количина на масло, откако кромидот ќе се запржи малку, додадете и 50-тина милилитри вода. На овој начин ќе го продолжите динстањето, кромидот ќе стане помек и посладок, а чорбата нема да биде многу мрсна.
  5. Додајте ја водата во садот и почекајте да зоврие. Штом зоврие, додајте ги и претходно исечканите печурки, златната мешавина и палентата.
  6. Зачинете со сол и црн пипер по вкус.
  7. Додајте ги останатите зачини – чили во прав, мешаниот зачин, мајчината душица и лукот во прав.
  8. Оставете ја чорбата да се вари околу 30 минути на средно силен оган, а во последните 5 минути додајте го и путерот. Послужете топло и на здравје!
Lesna krem corba od pecurki 2

Ви препорачуваме да прочитате: Запечени компири во медитерански сос.

*Спонзориран рецепт.

Сподели: