Топено сирење од урда и кашкавал

Топено сирење од урда и кашкавал

„Ако не сакате претерано солено топено сирење, ви предлагам рецепт кој ќе ве освои! Проверено безброј пати и секој пат изедена целата порција со голема сладост! А, ако имате време и можност да си направите домашни фурнаринки, задоволството ќе биде уште поголемо. За сите љубители на интересни и традиционални рецепти, но во подобрена хранлива варијанта ви препорачувам да го пробате ова превкусно топено сирење од урда и кашкавал“. – вели Катерина Шамбевска Спасеновска уредник и фудблогер од нашиот тим.

Катерина подготвува многу убави и интересни рецепти, па ви предлагаме да го пробате и нејзиниот рецепт за Мусака со спанаќ и сирење. А за повеќе рецепти заследете ја на нејзиниот Инстаграм профил @katerina.shambevska.

Топено сирење од урда и кашкавал

Состојки:

*По желба, може да ставите 400 г урда.

Подготовка:

  1. Во два глинени садови ставете по 150 г урда, 50 г сирење и 1 лажица павлака.
  2. Зачинете со сол, црн пипер и оригано по вкус. Измешајте.
  3. Одозгора распоредете го кашкавалот исечен на ленти и по желба поросете пд зачините уште малку, дава вкус и убав лик.
  4. Печете на 250 степени, 15 до 20 минути зависно од рерната. На здравје!
Топено сирење од урда и кашкавал

Препорака од авторот:

Ако ви се допадна рецептот, разгледајте ги моите профили каде објавувам испробани рецепти креирани во мојата кујна и заследете ме:

Автор на рецепт и фотографии: Катерина Шамбевска Спасеновска@katerina.shambevska.

Ви препорачуваме да прочитате: Брзи кифлички со јогурт и павлака.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

*Поддржан рецепт.

Сподели: