Направи посни Натура крекери, грицкај и освој една од 10-те награди!

Сакаш да уживаш во вкусот на домашните грицки? – Ова е вистинска прилика за тебе! Посни, крцкави и многу вкусни, а да не заборавиме, плус со 5 здрави семиња во својот состав! Па, испрати ги твоите посни натура крекери и добиј залиха за нареден пат! Ние ги пробавме и ги препорачуваме, а Натура е тука за да награди 10 читатели со нова залиха! Не губи време, вклучи се во наградниот натпревар „Направи посни Натура крекери, грицкај и освој една од 10-те награди!

Позитивната атмосфера е тука и започнуваме денес на 10.03.2018 година, а наградниот натпревар ќе трае 22 дена до 31.03.2018 година.

Сѐ што треба да направите е да ги набавите 5-те уникатно пакувани семиња од Натура, сместени во пластичната кутија која е подарок, а потоа да ги направите по испробаниот рецепт за посни крекери од Виничкиот крај, кој е наведен на етикетата со која е обвиткана кутијата (може да го погледете на подолната слика). Откако ќе го испробате овој рецепт, фотографирајте ги посните крекери заедно со кутијата која е подарок и пратете ги во коментар на текстов, во порака на фан страницата на Сѐ за храна  или објавете ги на групата на Сѐ за храна на Facebook.

Правила за учество во наградниот натпревар:

  1. Право на учество има еден профил (име и презиме) со една фотографија. На фотографијата мора да бидат прикажани пакувањата од семињата и пластичната кутија во која се сместени и е подарок од Натура. Семињата во кутијата може да ги набавите од поголемите маркети низ Македонија.
  2. Сите испратени фотографии ќе бидат споделени во албум на фан страницата на Сѐ за храна, а најуспешните фотографии кои ќе соберат најголем број лајкови, ќе бидат рангирани за добивка и заедно со поените од комисијата за правилно учество, ќе бидат одлучени 10-те добитници.
  3. На крај, добитниците ќе бидат објавени на текст на sezahrana.mk со име и презиме на авторот.
  4. За да биде валидно учеството, објавата на фан страницата на Сѐ за храна треба да ја споделите со Public (Јавно) на својот профил и да ставите Like (Ми се допаѓа) на фан страницата на Натура.

За да учествуваш, направи си посни Натура крекери, фотографирај ги, прикачи ја твојата фотографија, задолжително со име и презиме во коментар под оваа објава и освој една од 10-те награди! Среќно!

Важно: Деталите околу правилата на наградниот натпревар, прочитајте ги тука.

Натура е твој верен пријател, живеј здраво!

Сподели: