Fantasia Brownie – брз колач кој може да го направи секој

Викенд, попладне, преубав сончев ден, во дворот веќе мириса на расцветани дрвца и јоргован и… време е за кафе со пријателките и неодоливиот Fantasia Brownie. Пофалетете се со цвеќињата во дворот, но и со слатката делиција.

За да го направите овој сочен колач потребни ви се Brownie Mix од Fantasia, јајца, млеко и масло. Подготовката е многу лесна и едноставна, па погледнете го видеото и следете ги инструкциите. Направете совршен колач за целото семејство!

Fantasia Brownie Mix

Викенд, попладне, преубав сончев ден, во дворот веќе мириса на расцветани дрвца и јоргован и… време е за кафе со пријателките и неодоливиот Fantasia Brownie. Пофалетете се со цвеќињата во дворот но и со слатката делиција.#FantasiaInCucina #ФантазијаВоКујната

Posted by Fantasia on Saturday, April 21, 2018

 

Состојки:

Подготовка:

  1. Во сад за матење ставете ги Brownie Mix, водата и јајцата.
  2. Изматете ги со миксер додека се добие хомогена смеса.
  3. Потоа, во садот за матење додајте го маслото и повторно изматете.
  4. На крај, додајте ги какао лушпите и кратко изматете.
  5. Квадратниот калап намрсете го со помош на готварска четка. Во калапот ставете ја смесата за колачот и израмнете. Колачот ставете го да се печи во загреана рерна на 180 степени (160 степени рерна со вентилатор) за време од 25-30 минути.
  6. Печениот колач оставете го кратко да се излади, а потоа исечете го на парчиња и послужете го. Колачи за нив, љубов за вас!

А ако сте љубители на десерти, вклучете се во слаткиот предизвик: Направи брз десерт со Vincinni производи и освој награда!

*Комерцијален рецепт

Сподели: