похувано пилешко во пиво

Пилешко похувано во пиво

Ако сте љубител на пилешко месо, имаме одличен рецепт за вас, пилешко похувано во пиво! Одлично е за мезење со друштво. Има лесна подготовка, па не мора да поминувате многу време во кујната. Направете го и поканете ги пријателите да го следите фудбалскиот натпревар и да навивате за вашата омилена репрезентација!

Пилешкото месо е одличен извор на протеини, содржи мал процент на маснотии и лесно и брзо се подготвува. Крцкавото и вкусно пилешко похувано во пиво е добра идеја и за брз ручек во комбинација со печени компири и доматен сос.

похувано пилешко во пиво

Високата количина на протеини го прави ова месо идеално за одржување на нашето тело. Покрај тоа, изобилува со хранливи материи. А, огромен плус е и тоа што пилешкото месо може да се подготви на многу различни начини.

Состојки:

Подготовка:

  1. Во поголем сад ставете ги јајцата и изматете ги со помош на виљушка. Додајте ги пивото и брашното. Посолете по вкус и убаво измешајте. Оставете смесата да отстои додека го подготвувате пилешкото месо.
  2. Пилешкиот стек исечете го на ленти. Лентите месо посолете ги и зачинете ги со сол и кари по вкус.
  3. Подготвените ленти месо потопете ги во смесата со пиво и ставете ги да се пржат на претходно загреано масло.
  4. Кога месото ќе добие златно кафеава боја извадете го од тавата и ставете го во сад обложен со хартија.
  5. Похуваното пилешко месо послужете го топло во комбинација со чаша ладно пиво. На здравје!

Наша препорака:

Набавете пилешки стек од Слога и направете супер вкусен ручек или мезе за пријателите. Покрај пилешкиот стек, нивната палета нуди најразлични пилешки производи како пилешки копани без коскапилешки копан со наткопанпилепилешки краток копанпилешки дропчиња и пилешки желудник. Посетете ја веб страницата или Facebook фан страницата на Слога и разгледајте подетално кои производи ги нудат.

похувани крилца

Автор на рецепт: Марија Кочовска.

Ви препорачуваме да прочитате: Гурмански специјалитет – пилешко Киев.

Следете ја sezahrana.mk и на Instagram и Pinterest.

*Спонзориран рецепт.

Сподели: