Стар рецепт за слабеење од 3 природни состојки 1

Стар рецепт за слабеење од 3 природни состојки

Овој рецепт е познат како најстариот рецепт за слабеење! Се прави само од 3 состојки, а сите што го пробале потврдуваат дека е навистина ефективен. Со негова помош ќе постигнете забрзување на метаболизмот и стабилизирање на шеќерот во крвта, со што слабеењето ќе стане многу полесно.

Губитокот на килограмите е процес во кој треба да се обрне внимание на низа фактори. Освен физичката активност и контролирањето на исхраната, што никако не смее да вклучува гладување, има одредени нутриционистички трикови кои се се и тоа како важни.

Стар рецепт за слабеење од 3 природни состојки 2

Еден од нив е контролирањето на чувството на глад. Сокот направен по овој рецепт и тоа како помага. Го забрзува метаболизмот, дава енергија и чувство на свежина, а на телото му помага да го исфрли вишокот на маснотии.

Напитокот во прво време бил подготвуван од 2 состојки, а тоа се јаболкова киселина и мед, со малку вода по желба. Во оваа варијанта важи за најстариот природен „лек“ за слабеење. Во претходните години, откако биле утврдени корисните својства за слабеење на грејпфрутот, бил приклучен и тој во неговиот состав. Грејпфрутот посебно е ефикасен за стабилизирање на нивото на шеќерот во крвта и ефективно.

Има ли точни количини? – Одговорот е да!

Состојки:

  • 2 лажички јаболкова киселина
  • 1 лажичка мед
  • свежо цеден сок од 1 грејпфрут.

Подготовка и начин на употреба:

Измешајте ги добро сите состојки и сокот пијте го пред оброк. Постапката повторувајте ја 7 дена, кога мора да направите пауза од 7-10 дена.

Совет плус: Доколку имате проблеми со сува или проблематична кожа, чувствителен желудник или било каков сомнеж, дали овој сок ќе биде добар за вас, во интерес на зачувување на вашето здравје задолжително консултирајте се со вашиот лекар!

Ви препорачуваме да прочитате: Здрав домашен напиток за слабеење од 4 состојки.

Сподели: