топло чоколадо

Највкусното домашно топло чоколадо

Што има повкусно од домашно топло чоколадо во ладните есенски денови? Ем ќе ве заслади, ем ќе ве згрее! И додека повеќето од нас подготвуваат чај или пак салеп, најдобриот топол напиток несомнено е домашното топло чоколадо.

Но, знаете ли како да направите совршено топло чоколадо? Може да се рече дека малкумина знаат да подготват совршено слатко и густо чоколадно задоволство на кое буквално ќе се навлечете. Затоа ви го претставуваме најдобриот рецепт за највкусното домашно топло чоколадо. А од чоколадното уживање ве делат само 10-тина минути!

домашно топло чоколадо

Пред да започнете со подготовката важно е да знаете неколку корисни совети. Најважно од сѐ е да користите чоколадо кое има добар квалитет. Домашното топло чоколадо се приготвува со неколку состојки, од кои во најголем процент учествува чоколадото, па бидете внимателни при изборот. Ние можеме да ги препорачаме Синтагма – какао кремот за торти (чоколадо за готвење) на Витаминка, кое му дава убава арома и кремаст вкус на топлото чоколадо. А на оние љубители на темното чоколадо, им предлагаме да користат Диет – Темно чоколадо од Витаминка. Како втор совет е да не го заменувате млекото со вода за подготовка на топлото чоколадо. Вкусот кој ќе го добиете значително ќе се разликува од она што го очекувате.

Состојки:

Подготовка:

  1. Во тенџере на оган, на умерена температура измешајте го млекото, слатката павлака и шеќерот во прав. Внимателно мешајте ги додека смесата се затопли, но внимавајте да не зоврие.
  2. Тенџерето тргнете го од огнот и додајте го сечканото чоколадо. Мешајте додека чоколадото се растопи. Доколку е потребно, тенџерето кратко вратете го на огнот, за да може чоколадото целосно да се растопи.
  3. Топлото чоколадо ставете го чаши, декорирајте со рендано чоколадо и послужете го веднаш. Уживајте во светот на вкусовите со Витаминка!

Ви предлагаме да прочитате: Домашен чоколаден ликер со чоколадо и ванила.

*Комерцијален рецепт

Сподели: